Różnica w wielkości piersi i bóle - co to może oznaczać?

Około 2 lat temu zauważyłam, że prawa pierś jest mniejsza od lewej. Z poczatku wydawało mi się to normalne, ale w tym momencie różnica jest jeszcze większa. Od jakiegoś czasu miałam bóle, teraz one się nasilają o wiele bardziej. Co to może oznaczać?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

U wielu kobiet piersi różnią się wielkością i nie jest to związane z patologią. Powiększanie się jednej z piersi i rosnąca dysproporcja pomiędzy piersiami mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, łagodnymi i złośliwymi schorzeniami dotyczącymi tkanki piersi.

Trudno mi wypowiadać się na temat możliwej przyczyny u Pani, nie znając podstawowych danych takich jak np. wiek. Proponuję udać się do lekarza ginekologa, który Panią zbada, i skieruje w razie konieczności na badania dodatkowe - np. USG lub badania hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie