Różnice między Levetiracetam Teva a Apotex

Brałam levetiracetam teva teraz dostałam taki sam lek w aptece tylko firmy apotex biorę go tak samo w dawkach jak wcześniej. . Czy to jest jakaś różnica między teva a apotex? ??

Oba leki zawierają tą samą substancję czynną levetiracetam, tyle że produkowane są przez różne firmy farmaceutyczne.
Zgodnie z prawem aptekarz ma prawo zamienić lek na inny jeśli zawiera tą samą substancję czynną i jest tańszy. Nie ma to znaczenia w przypadku większości leków.
W przypadku leków przeciwpadaczkowych podkreśla się jednak bardzo mocno, że nie należy leków zamieniać. Jeśli pacjent przyjmuje dany lek i zapewnia to dobrą kontrolę napadów to leków nie wolno zmieniać ponieważ może to spowodować powrót napadów padaczkowych. Farmaceuta nie złamał prawa ale postąpił źle