Różnice podczas pomiaru ciśnienia

Moj problem jest dosc dziwny. Mianowicie na elektrycznych aparatach cisnieniowych moje cisnienie jest znacznie zawyżone np 165/85. Natomiast na aparatach analogowych mierzone cisnienie jest prawidłowe 120-130/70-80. Cisnienie mierzone jest przez kilka niezależnych osob, oraz na roznych aparatach. Mam 21 lat, nie pale, uprawiam sport, ale szczerze mowiac juz nie wiem jakie mam cisnienie. Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim ustalić należy, czy mankiet na wszystkich aparatach był prawidłowo dobrany, czy badanie było wykonane po przynajmniej 15 min. odpoczynku. W razie dalszych niespójności pomiarów wskazany jest kontakt z lekarzem i ocena ciśnienia krwi przez osobę doświadczoną.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji proszę udać się na wizytę do poradni lekarza rodzinnego, gdzie zostanie dokonany pomiar odpowiednim sprzętem przez wykwalifikowany personel medyczny.