Różnice pomiędzy anemią a chorobą szpiku kostnego

Mam 22 lata, 168cm wzrostu, 56kg. Nigdy się nie odchudzałam jadam bardzo zróżnicowane posiłki, ale nieregularnie. Mam bardzo dużo ruchu i stresu w pracy. To moje wyniki Morfologii (C55): hematokryt HCT 28,7%; krwinki czerw. RBC 3,19; hemoglobina 9,5; krwinki białe NEU 2,37; BASO 0,01; Płytki krwi MPV 8,3. pozostałe w normie. Czy to tylko anemia? Czy może to być choroba szpiku kostnego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przestawione wyniki sugerują niedokrwistość czyli anemię . Ważne jednak aby określić jej przyczynę. Koniecznie proszę zgłosić się do lekarza.