Różnice pomiędzy anoreksją a bulimią

Mam bulimię czy anoreksję? 3 lata temu zaczelam się odchudzac z waga ok58kg.ograniczalam co tydzień niezdrowa żywność i cwiczylam codziennie.W 5msc uzyskalam schudłam ok 8-9 kg.Do dzis obsesyjnie pilnuje wagi by mieć poniżej 50 i nie jem wiecej niz 1500 kcl i codziennie ćwiczeń ok 40 min.Przez ten caly czas aż do teraz mam co kilkanaście dni napady jedzenia aż do bólów zoladka.Z wyrzutow sumienia ide zwymiotowac.Od roku nie mam miesiączki. Mam 22 lata przy wzroście 165. Aktualna waga 48,7 kg

Dzień dobry,

Nie ma większego znaczenia nazwa jednostki chorobowej, bo ona nic nie zmienia w Pani chorowaniu czy leczeniu. Warto natomiast pomyśleć co można z tym zrobić, gdzie podjąć leczenie i w jakiej formule.

Psychologia

Powinna Pani skontaktować się z lekarzem, brak miesiączki przez rok to bardzo niepokojący objaw, a częste wymioty mogą spowodować poważne uszkodzenia układu pokarmowego.
Przez tak drastyczne odchudzanie i wywoływanie wymiotów może Pani bardzo zaszkodzić swojemu zdrowiu, warto byłoby zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego, a jak już opanuję Pani swój problem odżywiania, lepiej odchudzać się pod opieką dietetyka.