Różnice pomiędzy coach a psychologiem

Czym różni się coach od psychologa, psychoterapeuty. Proszę mi więcej napisać na temat couchingu.

Psycholog jest to osoba po 5-cioletnich studiach magisterskich z psychologii. Psychoterapeuta jest to osoba po studiach wyższych (najczęściej z psychologii) oraz po (najczęściej) czteroletnich studiach podyplomowych z psychoterapii. Rolą wyżej wymienionych jest, zależnie od zapotrzebowania, rozwiązanie trudności klienta, rozwój, leczenie we współpracy z innymi specjalistami. Coach to osoba, która kładzie nacisk na rozwój obszarów sygnalizowanych przez klienta, motywuje go. Nie bierze pod uwagę psychopatologii i rozwija np. asertywność, zdolności interpersonalne, sztukę przemówień. Istnieją szkoły coachingowe, jednak nie ma obecnie regulacji prawnej określającej kto może wykonywać ten zawód.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

Witam Pana
Couching to wspieranie w rozwoju, motywowanie do zmian, podczas couchingu nie rozmawia się na temat przeszłości, trudności czy problemów, to skupianie się na tym co tu i teraz.
anna suligowska