Różnice pomiędzy histeroskopią diagnostyczną w znieczuleniu i bez

Jaka jest różnica pomiędzy histerioskopią diagnostyczną bez znieczulenia i w znieczuleniu? Pytam o wiarygodność wyniku, inwazyjność oraz powody decydujące o kwalifikowaniu pacjentki do jednego lub drugiego rodzaju zabiegu.(pomijam sytuacje, gdy są medyczne przeciwwskazania do narkozy). Czy zabieg bez narkozy jest bardzo bolesny?

Histeroskopia diagnostyczna polega na zaglądnięciu do jamy macicy i stwierdzeniu co się tam widzi. Histeroskopia operacyjna czy też zabiegowa, to to samo ale wykonuje się jakiś zabieg. Jest to badanie nieprzyjemne i w każdym rodzaju można wykonać znieczulenie. Różnie zaś, podchodzą do tego ginekolodzy. Znieczulenie nie wpływa na wiarygodność wyniku. Ból jest sprawą indywidualną i każdy znosi go inaczej. Ja wolałbym się znieczulić...