Różnice pomiędzy obliczeniem wieku ciąży według USG a ostatniej miesiączki

Witam, wg OM jestem w 28 tygodniu ciąży, w wg USG w 25, czyli jest różnica 3 tygodni. Lekarz stwierdził, że przepływy mam na granicy normy. Miesiąc temu miałam 2 tyg. różnicy między terminami porodu. Dodam, że ilość wód płodowych jest prawidłowa, a dzidzia waży 700g. Czy mam się niepokoić, czy mogą wystąpić takie różnice w terminach? Dodam, że owulacje miałam wyjątkowo 19 dnia cyklu.

Witam! Jak sama Pani wspomina, owulacja w ostatnim cyklu miała miejsce w innym niż dotychczas dniu cyklu. Z tego wynika różnica wieku ciąży wyliczanego na podstawie daty ostatniej miesiączki oraz badania USG. Różnice w dwóch ostatnich badaniach ultrasonograficznych nie muszą od razu świadczyć o nieprawidłowym rozwoju ciąży. Badanie to jest niestety subiektywne, a jego wynik zależy od doświadczenia lekarza oraz jakości samego aparatu. Różnica tygodnia w obrazach USG nie wydaje się być znacząca, tym bardziej, że jak sama Pani wspomina, wszystkie pomiary mieszczą się w szerokich normach. Spodziewam się jedynie, że ze względu na zbliżające się do dolnych granic przepływy krwi w pępowinie, lekarz zalecił częstsze badania USG. Pozdrawiam