Różnice pomiędzy psychopatią a socjopatią

Witam, Czym różni się psychopatia od socjopatii? Czytałam, że psychopatą się rodzisz, a socjopatą stajesz, jednak wolałabym zasięgnąć opinii znawcy. Pozdrawiam.

Witam,
różnią się głownie nazwą, choć zapewne istnieją różne teorie, generalnie w klasyfikacjach jest to to samo zaburzenie, to co kiedyś było psychopatią dziś nazywane jest raczej socjopatią (to zaburzenie bardzo często zmienia nazwę, zapewne z powodu dość dużego obciążenia i negatywnych konotacji z nim związanych) należy do zaburzeń osobowości, czyli etiopatogeneza złożona (oczywiście z pewnym elementem genetyczno-biologicznym) jednak w znacznej mierze środowiskowa (środowisko rodzinne, rozwój ja, rozwój emocjonalny). Zaburzenie w sumie bardzo interesujące, kiedyś z bardzo słabymi rokowaniami, dzisiaj coraz skuteczniej leczone w psychoterapii. Ciekawa jestem czemu Pani pyta? W razie dodatkowych pytań proszę o bezpośredni kontakt. Pozdrawiam.