Różnice pomiędzy wagą poranną i wieczorną

Dlaczego wieczorem ważę mniej niż rano? Mam 31 lat i lekką niedoczynność tarczycy. Zauważyłam, że wieczorem ważę mniej (ok.2kg) niż rano. Zaznaczam, że rano ważę się na czczo, a wieczorem przed snem. W nocy nic nie jem więc jak to jest możliwe?

Witam serdecznie,

każdy z nas jest inny, stąd -- z "dietetycznej strony" -- można by przeanalizować Pani dzień pod kątem spożywanych posiłków i wypijanych płynów. Być może to pozwoliłoby odpowiedzieć na Pani pytanie. Jeżeli jednak nie, to należy skonsultować się ze swoim lekarzem.

Prawidłowość jest taka, że to właśnie rano ważymy najmniej -- dlatego kontrolując swoją masę ciała najlepiej ważyć się rano i do tego najkorzystniej raz na tydzień -- natomiast wieczorem waga może wskazać około 1 kg więcej. Wahania masy ciała w ciągu dnia w przedziale 1 kilograma można więc określić jako normę.

Pozdrawiam
Ewelina Gumiela mgr dietetyk