Różnice w pomiarze ciśnienia krwi

po zakupie nowego ciśnieniomierza wyniki górnego ciśnienia wynoszą 150 do180, przy mechanicznym 130 do145. wykryłem przy mechanicznym dodatkowe ciche skurcze przy 180, 160, a później od 135 normalny pulsacyjny odczyt. Co to może znaczyć proszę o odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim należy pamiętać, że dla prawidłowego badania nie można powtarzać pomiaru ciśnienia częściej, niż co 15 min. na tej samej kończynie. Różnice w pomiarach mogą też wynikać z różnej szerokości mankietu. Na podstawie podanych informacji nie jestem w stanie określić, który pomiar jest bliższy prawdziwemu, zalecałbym jednak kontakt z lekarzem rodzinnym i ustalenie właściwej dla Pana wartości ciśnienia, wtedy można będzie ocenić, które urządzenie podaje fałszywy wynik.