Różnice w poziomie ciśnienia skurczowego i rozkurczowego

Witam, Chciałbym się dowiedzieć, czy większe różnice w wartościach między ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym mogą mieć zły wpływ na codzienne samopoczucie lub nawet powodować jakieś poważniejsze konsekwencje? Prawidłowa różnica między ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym wynosi 40 jednostek, a moja wynosi zwykle 60 jednostek. Najczęściej mam 130/70, 140/80. Gdy zaraz po przebudzeniu mam skurczowe 120, to z kolei rozkurczowe wyraźnie niższe, wynoszące 60 jednostek.

Piotr Pilarski

Nie ma czegoś takiego jak "prawidłowa różnica między ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym". Najważniejsze aby ciśnienie było poniżej 140/90

Pozdrawiam.