Różnice w wartościach ciśnienia tętniczego krwi rano i wieczorem

Witam od okolo miesiaca zauważyłem (robiąc pomiary ciśnienia )że rano i wieczorem moje ciśnienie jest ok , puls również. Po południu natomiast ciśnienie jest wysokie , najwyższe 150 na 100 a puls cały czas ok. Rano i wieczorem jest od 110 do 130 górne a dolne id 75 do 85.Co może być tego powodem?

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki tryb życia Pani prowadzi? Jaki rodzaj pracy? itp konieczne jest poznanie powyższych informacji aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, być może warto byłoby wykonać badanie 24- godzinnego monitorowania ciśnienia tętniczego.