Różnice w wykonaniu badania spirometrii

Szanowna redakcji mam pytanie do lekarza pulmonologa.Z powodu duszności lekarz rodzinny skierowali mnie na badanie spirometrii,wynik lagodna opturacja po czym skierowali mnie do pulmonologa.Lek.zrobili mi osobiście sam spirometrie po czym stwierdzili ze spirometria jest w normie.Moje pytanie dotyczy sposobu wykonania,lekarz kazal mi wyciągnąć lutnik z ust nabrać gleboko powietrza i dmuchnac z dalej silny a w szpitalu mialam caly czas ustnik w ustach.Jaka jest różnica miedzy wykonaniami .Dziekuje

Co do różnic w wyniku badań-jeżeli występował chwilowy skurcz oskrzeli to spirometria mogła wykazać obturację.Następne badanie wykonane w chwili gdy nie ma skurczu oskrzeli może być ocenione jako prawidłowe