Różowe plamienia a plastry antykoncepcyjne

Witam, od ponad roku biore EVRĘ i nigdy nie miałam żadnych problemów, aż tu nagle od 2 dni mam takie delikatne różowe plamienia. Ostatnio często mi się zdaża zmienić plaster niecałą dobę później ale lekarz mi powiedział że do 24 godzin sie nic nie dzieje. Od czwartku mam trzeci plaster a ostatnio kochałam się z mężem w poprzedni weeekend. Czuję jakby trochę spóchł mi brzuch i czuje się jak czasem przed okresem. Czy jest ryzyko że plastry źle działają i mogę być w ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Żadna metoda antykoncepcyjna nie jest w 100% skuteczna. W opisanej sytuacji ochrany antykoncepcyjna nie powinna zostać zaburzona. Jeśli podejrzewa Pani, że może być w ciąży to warto wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku.