Różowe plamienia przed miesiączką po poronieniu

Przeszłam dwa poronienia(ciąża zatrzymana na ok.5-6tyg.). Za pierwszym razem wykonano zabieg wyłyżeczkowania.Po drugim,w styczniu,wykonałam badania (toxo,cmv,aptt,glukoza,tsh,p/c przeciw kardiolipinie,antykoagulant tocznia),wszystkie w normie.Zgodnie z zaleceniem lekarza biorę acard75.W tym i poprzednim cyklu,tuż przed terminem miesiączki,wystąpiło jednorazowe różowe plamienie po stosunku.Identyczne zaobserwowałam parę dni przed poronieniem.Co to może oznaczać?

Lek. Tomasz Budlewski

Plamienia po stosunku mogą wynikać z mikro uszkodzenia powstałego w wyniku stosunku. Jeżeli będzie się powtarzać to proszę udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.