Różowe plamy na skórze - co to?

Ponad miesiąc temu na przedramieniu pojawiła mi się mała różowa plamka. Obecnie zrobiła się większa, ok. 2cm owalna. W środku jakby jaśniejsza a na brzegach po jakimś czasie jakby zaczęła delikatnie łuszczyć się. Po jakimś czasie zaczęły pojawiać się mniejsze plamki na rękach, nogach i tułowiu. Swędzi mnie to. Co prawda byłem u lekarza stwierdził, że może to być alergia na watę szklaną (pracuję przy tym). Po dwóch dniach brania tabletek jakby coś pomogło te mniejsze i świeższe plamki zaczęły powoli znikać i przestaje swędzieć. A jeżeli nie alergia to co to może być? Mam 30 lat. Lekarz stwierdził, że jeżeli byłby to łupież różowy to też we włosach byłby, a że na łuszczyce jestem za stary, bo ona objawia się w młodym wieku... Proszę pomóżcie, bo bardzo martwię się!

Witam serdecznie!

Jeżeli opisane zmiany mają charakter uczuleniowy i jest to rzeczywiście alergia na watę szklaną, to musi Pan wiedzieć że podstawą leczenia jest eliminacja substancji która powoduje wystąpienie dolegliwości. Sprawę koniecznie należy wyjaśnić, najlepiej udać się do lekarza dermatologa lub alergologa.

Proszę się również zastanowić czy w ostatnim czasie nie wprowadził Pan nowych produktów kosmetycznych czy środków czystości.

Innym powodem mogą być choroby infekcyjne - również tutaj o rozpoznaniu rozstrzygnie lekarz dermatolog.

Proszę dolegliwości nie bagatelizować i wyjaśnić pochodzenie objawów.

Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl