Różowo-brązowe plamki na plecach i klatce piersiowej u 7-latka

Witam, u mojego siedmioletniego syna jakieś dwa tygodnie temu pojawiły się różowo-brązowe plamki z początku myślałam że ta po ukąszeniu komara. Kilka dni temu plamek zrobiło się więcej. Pediatra nie rozpoznała co to może być, wysłała nas do dermatologa. Najbliższa wizyta może być w połowie października. Boję czy nie zarażą się inni domownicy(mam piątkę dzieci). Dodam jeszcze ,że pani doktor podejrzewa łupież pstry. Plamy są na plecach i klatce piersiowej, trochę swędzą przy dotykaniu ich

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wizytę u dermatologa ma Pani w tak odległym terminie, warto ponownie skonsultować się z lekarzem pediatrą. Jeśli podejrzewa bowiem łupież pstry, warto spróbować zastosować właściwe leki p/grzybicze. Oczywiście proszę zadbać o higienę - dziecko powinno mieć swoją pościel, swoje ręczniki (często zmieniane), itd.