Różowo-czerwone znamię na dekoldzie

Jakies 3 lata temu miałam dość mocny trądzik na biuście , po jednym z pryszczy został mi na dekoldzie czerwony ślad, nie zwracałam na to większej uwagi,jednak teraz po 3 latach ten ślad nie znika, ma srednice ok 5 mm, troche wystaje ponad skóre , jest różowo-czerwony i widzę ze gdy sie opale lekko zmienia kolor. Troche się martwie bo mam 20 lat a tyle słyszy się o tych znamionach ktore ewoluują w raka, dlatego chciałam spytać czy takie małe znamie w takim wieku moze byc groźne?

Witam, z opisu wynika, że jest to keloid. Należy wykonać zabieg iniekcji niewielkiej ilości sterydu w czerwony punkt i keloid ulegnie wchłonięciu z pozostawieniem niewielkiego śladu. Potem proponuję zabiegi laserami frakcyjnymi: fraxel, mosaic, CO2. Pozdrawiam