Różowy ślad po czarnej narośli a czerniak

3 a może 4 lata temu na piersi umiejscowił mi się "pieprzyk" czarną narosl 2mm na 1.5mm. Nic nie bolało lecz zawsze wyczuwałem gdzie on jest. Wczoraj po lekkim jego naciśnięciu cała ta czarną narośl odpadła, zostawiając mały różowy ślad. Nic nie boli. Czy to może być czerniak? Pozdrowienia dla całego zespółu ABC ZDROWIE

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez obejrzenia zmiany, ciężko ocenić co to mogło być. Jednak wydaje mi się, że czerniaka można wykluczyć. Dla pewności radzę udać się do dermatologa.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Bez badania można jedynie zgadywać.