Śluz na początku ciąży w kolorze różowym

Dzień dobry, chciałabym zapytać co może być przyczyną wystąpienia różowego śluzu na początku ciąży? Różowy śluz pojawił się po badaniu USG i wciąż taki jest. Słyszałam, że śluz na początku ciąży jest bardzo ważny i należy go uważnie obserwować, ponieważ można na nim zauważyć pierwsze symptomy tego, że coś jest nie tak. Nie wiem natomiast co może oznaczać różowy śluz na początku ciąży. Próbowałam szukać informacji w internecie na ten temat, ale kompletnie nic nie mogłam znaleźć. Były wiadomości o różnych zmianach w śluzie na początku ciąży, ale zwykle dotyczyło to różnych innych zmian a nie akurat różowego koloru. O czym może świadczyć różowy śluz na początku ciąży? Czy to powód do niepokoju? Może powinnam udać sie natychmiast do lekarza i rozpocząć leczenie? A może przeczekać? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety cieżko stwierdzić bez wykonania dokładnego badania. Zalecam udać sie do lekarza ginekologa. Pozdrawiam