Rozpalona twarz a nadwrażliwość skóry

Moja twarz jest ZAWSZE rozpalona, szczypie, jest lekko zaczerwieniona na policzkach, gdy przykładam dłoń do policzek czuje ukojenie. Mam tak pare lat nie wynika z tego nic więcej. Co to może być? Czy jest to oznaka nadwrażliwości skóry?Czy cery wrażliwej? Czy nadwrażliwość skóry to to samo co cera wrażliwa?

Przyczyny mogą być różne. Może mieć Pani skórę wrażliwą lub naczynkową, która w bardziej widoczny sposób reaguje na różne czynniki fizyczne lub chemiczne. Może to być również trądzik różowaty ale żeby to stwierdzić trzeba Panią zbadać, zebrać wywiad, zobaczyć jak skóra wygląda i jak reaguje na dotyk. Bez wizyty w gabinecie ciężko coś stwierdzić i zdiagnozować.

Witam
Skóra wrażliwa to najczęściej skóra nadreaktywna, z rumieniem lub poszerzonymi naczyniami. Bardzo ważna w takim przypadku jest właściwa pielęgnacja skóry, unikanie aktywnych kremów ( np. przeciwzmarszczkowych ), rozgrzewania, UV, palenia papierosów. Powinna Pani używać delikatnych aptecznych preparatów przeznaczonych do skóry wrażliwej. Warto pomyśleć o wykonaniu zabiegów mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, które pięknie odbudowują i regenerują skórę.

Co to może być może określić dermatolog lub lekarz medycyny estetyczne na bezpośredniej konsultacji . Po konsultacji jesli będzie potrzeba lekarz zleci wykonanie badań i wdroży leczenie.

Na pewno musi Pani udać się do specjalisty, który po obejrzeniu skóry i zebraniu wywiadu ustali właściwa diagnozę. Przyczyną może byc nadwrażliwość skóry, niewłaściwa pielęgnacja ale też może być podłoże chorobowe. Nie należy też zaczynać od inwzyjnych metod. Obecnie dostępnę sa bardzo dobre leki, skutecznie usuwającezarówno zmiany zapalne jak i rumień. W trakcie takiej kuracji mozna usunąć rozszerzone naczynk, jesli jest taka potrezba, można też wykonać zabiegi mające na celu uszczelnienie naczyń i porawę kondycji skóry.