Rozpierający ból w odbycie a podejrzenie hemoroidów

Dzień Dobry Od ponad roku co jakiś czas odczuwam dziwny dyskomfort w odbycie, taki rozpierający ból, który trwa kilka dni i mija.Czy są powody do obaw. Czy to mogą być hemoroidy. Czy powinnam zrobić jakieś badania,jeżeli tak to jakie. Czy może trzeba już udać się do jakiegoś specjalisty.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane chorobą hemoroidalną. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u specjalisty proktologa.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna się Pani skonsultować z lekarzem proktologiem. Po badaniu klinicznym lekarz będzie w stanie stwierdzić, czy zakładana diagnoza jest słuszna.