Rozpoczęcie antykoncepcji doustnej podczas plamienia a skuteczna ochrona

Dzień dobry, mam pytanie, zaczęłam zażywać tabletki anty. Naraya. Ostatni okres miałam 28.12.2013r. po czym dostałam lekkie plamienia 24.01.2014r. które uznałam za pierwszy dzień cyklu i zaczęłam brać tabletki, okazało się, że 31.01.14r. wystąpiło właściwe krwawienie. Tabletki od 24.01.214r biorę cały czas. Proszę o odp., kiedy i czy nastąpiła ochrona podczas zażywania tabletek i czy należy zrobić przerwę pomiędzy kolejnymi opakowaniami czy lepiej od razu wziąć kolejne? pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W razie wątpliwości co do tego w jakiej fazie cyklu zostało rozpoczęte stosowanie antykoncepcji warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie do czasu rozpoczęcia drugiego opakowania tabletek. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.