Rozpoczęcie antykoncepcji hormonalnej a skuteczna ochrona

Nigdy nie brałam żadnych tabletek ale jednak zdecydowałam sie na nie i biorę tabletki antykoncepcyjne od 7 dni dziś będę brać 8. Tabletki zaczełam brać od pierwszego dnia cyklu ... ale dziś mój partner skończył we mnie czy jest możwe ,że zajdę w ciąże ? Czy zabezpieczenie działa już od 1 tabletki ... ? Dni płodne zaczynają mi sie za 2 dni.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zabezpieczenie przed ciążą jest obecne od pierwszej tabletki. W trakcie antykoncepcji nie liczy się dni płodnych jak przy normalnym cyklu. Stosunek ten nie grozi zajściem w ciążę.