Rozpoczęcie antykoncepcji hormonalnej w środku cyklu

Witam, zaczełam stosować antykoncepcje hormonalną w środku cyklu BEZ KRWAWIENIA było to pierwsze opakowanie w życiu. Mój lekarz mówil ze trzeba zabezpieczać się cały pierwszy cykl. Teraz mam 7 dniową przerwę i czy po tej przerwię będę już chroniona przed ciązą od pierwszej tabletki? Czy trzeba się jeszcze dodatkowo zabezpieczac czy wystarcza same tabletki w drugim cyklu stosowania?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W drugim cyklu nie jest już konieczne stosowanie dodatkowego zabezpieczenia.