Rozpoczęcie antykoncepcji po wywołaniu miesiączki

Dobry wieczór, piszę w sprawie miesiączki i antykoncepcji. Lekarzy przypisał mi progesteron na wywołanie miesiączki (mam mocno nieregularny cykl) czy jak pojawi mi się pierwszy dzień okresu wywołanego tymi tabletkami bedę mogła zacząć antykoncepcje hormonalną? pierwszą tabletke antykoncepcyjną zażywa się w 1 dniu miesiączki, czy mimo że bedzie to wymuszona miesiączka bedę mogła ją zażyć?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dokładnie tak ma Pani postąpić. Pierwszy dzień krwawienia - pierwsza tabletka.