Rozpoczęcie regularnego współżycia a wizyta u ginekologa

Witam. Mam pytanie, czy jeśli zaczęłam regularne współżycie to powinnam iśc do ginekologa (jeszcze w ogóle ani razu nie byłam u niego)?? jeśli tak to w jakim celu i co powinnam mu powiedziec, że po co przyszłam.. Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie powinna Pani udać się do ginekologa.
Rozpoczęcie życia seksualnego to ważny moment w życiu kobiety. Od tego czasu warto na stałe wpisać w kalendarz coroczną wizytę u w/w specjalisty.
Podczas kontroli wykonuje się badanie czystości pochwy, cytologię oraz standardowe badanie ginekologiczne.
Podczas wizyty można zasięgnąć także porady dotyczącej metod antykoncepcji, ryzyka chorób przenoszonych drogą płciową, cyklu miesiączkowego i konsultacji ewentualnych bieżących problemów i wątpliwości, itd.