Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych 2 tygodnie przed miesiączką

Mam pytanie czy jeżeli nie wzięłam pierwszej tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym dniu miesiaczki tylko 2 tyg przed miesiączka czy one działają .??

W tym przypadku zastosowanie tabletek nie ma najmniejszego sensu. Najlepiej będzie odstawić je. Zaczekać do kolejnego krwawienia miesiączkowego i rozpocząć nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych od pierwszego dnia krwawienia. Wtedy działanie antykoncepcyjne i regulacyjne preparatu zostanie zachowane.