Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych drugiego dnia okresu

Witam. Dziś mam pierwszy dzień okresu, a nigdzie nie mogłam dostać moich tabletek antykoncepcyjnych (będę je brać pierwszy raz w życiu), musiałam je zamówić i będą jutro. Czy mogę rozpocząć barnie tabletek od jutra bez ryzyka zajścia w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Może Pani rozpocząć przyjmowanie tabletek od 2 dnia cyklu. Proszę jednak pamiętać, że skuteczność antykoncepcyjna będzie jednak pełna dopiero po 7 dniach zażywania tabletek. Przez ten czas należy stosować dodatkowe metody zabezpieczające.