Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych pod koniec trzeciego tygodnia cyklu

Dotychczas zażywałam lek Cyprest, lecz zrobiłam ponad miesięczną przerwę, po czym wróciłam do niego w 19 dniu cyklu. Dzisiaj przypada 13 tabletka. Wczoraj kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia i doszło do wytrysku w środku. Większość nasienia wypłynęła. Dzisiaj zauważyłam bardzo gęsty, lepki, rozciągliwy i żółtawy. Okres powinien zacząć się przedwczoraj, ale sytuacja mogła się skomplikować przez branie tabletek od końca 3 tygodnia cyklu. Jakie są szanse zajścia w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek niezgodnie z zaleceniami producenta, tj. w 19 dniu cyklu, teoretycznie istnieje ryzyko ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik będzie wiarygodny około 14 dni po stosunku.