Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych podczas krwawienia po stosunku

To moje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych w zyciu, miałam je rozpocząć pierwszego dnia okresu, prawdopodobnie zażyłam pierwszą tabletke krwawiąc po stosunku z chłopakiem i nie był to okres, nie wiem czy moge teraz przerwać po jednej tabletce i rozpocząć pierwszego dnia okresu który powinnam dostac w najbliżych dniach, czy nie dostane krwawienie po odstawieniu. Czy czekac miesiąc. Proszę o odpowiedź. Dziękuję

Jeżeli zażyła Pani tylko jedną tabletkę to proszę nie kontynuować tabletek w chwili obecnej- poczekać na miesiączkę i wtedy rozpocząć stosowanie tabletek. Powinna Pani zostawić rozpoczęte opakowanie na rezerwę a rozpocząć nowe.

Dwa wyjścia:
-odstawić, rozpocząć przyjmowanie 1 tabletki od 1 dnia menstruacji, lub
-kontynuować przyjmowanie tabletek ale do końca 1 opakowania nie będzie pełnej antykoncepcji.