Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych w 4 dniu cyklu

Witam. Chciałam się upewnić radą specjalisty. Zaczęłam brać tabletki Daylette. Wahałam się nad wzięciem pierwszej tabletki i zażyłam ją dopiero 4 dnia cyklu. Wg ulotki mogłam ją zażyć pomiędzy 2 a 5 dniem. Teoretycznie w czasie, ale czy z pewnością mogę czuć się zabezpieczona po upływie 7 dni od wzięcia leku?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmuje Pani od tego momentu tabletki regularnie to antykoncepcja jest zachowana, jednak zgodnie z tym co mówi ulotka (zaraz po stwierdzeniu 2-5 ...) aby mieć stu procentową pewność należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez tydzień.