Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych w 7. dniu cyklu

Dzień dobry, mam potrzebę przesunięcia miesiączki. Postanowiłam zacząc brac tabletki antykoncepcyjne z tym że jestem w 7dniu cyklu i dopiero teraz dostałam receptę. czy mogę wziasc tabletkę? czy pierwsza czy 7 z kolei. Mam swiadomosc ze przez pierwszy miesiąc nie będę miała ochrony ale nie jest to dla mnie na razie istotne bo chodzi tylko o przesuniecie okresu

Jeśli jednak Pani chce, może Pani przyjąć od początku od pierwszej tabletki antykoncepcję i brac po kolei wszystkie i nie robić przerwy na krwawienie.