Rozpoczęcie współżycia

Witam. Mam pewnien problem.. Mam 19 lat, chcielibysmy z chłopakiem rozpocząć wspolzycie. Oboje jesteśmy na to gotowi. Ja jestem dziewica lecz on juz to robil. Bylam niedawno u ginekologa i podobno wszystko jest w porządku lecz nasza proba zakonczyla sie niepowodzeniem, gdyż penis mojego faceta po prostu nie mogl wejść do pochwy. Nie ma tutaj mowy o niedostatecznym nawilzeniu, bo oboje tego chcielismy. Byc moze przy kolejnej próbie bylam juz spięta. Nie wiem co robić..

Takie trudności mogą się pojawić. Pomocne mogą być różnego rodzaju żele nawilżające - stosowane nawet przy wystąpieniu dostatecznej lubrykacji. Do współżycia powinno dojść bez zbytniego nastawiania się na efekt. Być może próby penetracji powinniście Państwo dokonać w pozycji na jeźdźca - miała by Pani wówczas pełną kontrolę nad procesem penetracji i jej głębokością. Pomocne może być także poprzedzenie "właściwej" penetracji penetracją palcami - najpierw jednym, potem dwoma. Jeśli będzie się Pani czuła komfortowo, można przejść do Penetracji penisem.

Dzień dobry!
Wiele osób wspomina, że początki ich współżycia wiązały się z kilkoma próbami. Niekoniecznie trzeba nazywać takie próby nieudanymi i niepowodzeniami! Po prostu tak właśnie często wyglądają pierwsze zbliżenia.
Nie ma potrzeby na zapas martwić się i denerwować o zaburzenia erekcji mężczyzny, czy ewentualne defekty Pani budowy, bo prawdopodobnie oboje Państwo jesteście osobami całkowicie zdrowymi i za jakiś czas będziecie mieli udane życie seksualne.
W razie ponownych trudności proszę się zrelaksować i potraktować sytuację z uśmiechem "Chyba nie wychodzi nam dlatego, że tak bardzo mamy na siebie ochotę". Być może warto również wybrać inną pozycję niż dotąd.
Pozdrawiam!

Dzień dobry.
Opisuje Pani, że problemy natury medycznej zostały raczej wykluczone, toteż nie pozostaje nic innego, jak po prostu próbować i nie zrażać się jednostkowymi niepowodzeniami.
Pozdrawiam i powodzenia.

Witaj
Napisałaś, ze byłaś u ginekologa i bardzo dobrze, pod względem fizjologicznym jest ok. Jednak nie można wykluczyć, że może być niedopasowanie ze strony twego partnera. Natomiast i wejście do pochwy, przedsionek mają właściwości rozciągania się , co może być nieskuteczne kiedy chodzi o sytuacje stresowe, wtedy psychika może blokować nam te funkcje i nie chodzi o nawilżenie, ani o to czy" chcieliście tego oboje " - jak napisałaś. Mogą być także ukryte, nieświadome obawy przed współżyciem. Sama to ujęłaś - przy kolejnej próbie byłam trochę spięta - Proponuje ci wizytę u psychologa- seksuologa lub lekarza seksuologa aby przedyskutować twoje obawy i je przeformułować na zdrowe formy zachowania . Możesz też zastosować techniki relaksacyjne lub wyobrażeniowe przed kolejną próbą, Jeszcze raz porozmawiać o tym z chłopakiem i pójść tam razem z nim. Pozdrawiam