Rozpoczęcie współżycia a brak okresu u 18-latki

Niedawno, bo miesiąc temu rozpoczęłam współżycie, oczywiście wtedy i za każdym kolejnym razem z prezerwatywą. Nie mam regularnych miesiączek, ale mieścił się w cyklu do 32 dni. Dziś mija 32 dzień, a okresu brak. Nie boli mnie brzuch, ale mam powiększone piersi. Ostatni raz współżyłam w piątek. W sobotę rano robiłam test dla pewności i wszedł negatywny. Wiec pytam co może być powodem braku okresu?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przyczyną opóźnienia miesiączki może być też stres, przebycie infekcji. Jeżeli w dalszym ciągu miesiączka nie pojawi się, to sugeruję powtórzyć test ciążowy po 7 dniach.