Rozpoczęcie współżycia a cytologia

Dopiero zaczęłam normalne współżycie z partnerem. Wcześniej jednak mieliśmy stosunki oralne. Nie mogłam mieć zrobił jej cytologi, ponieważ za bardzo mnie bolało, nawet przy mniejszym wziernika. Lekarz pobrał wymaz bez wziernika, na wyniku zaznaczone jest, że komórki strefy/kanału szyjki macicy są obecne i wymaz jest odpowiedni do bad. jednak wszyscy mówią mi, że wynik przy tak przeprowadzonym badaniu nie może być wiarygodny.Bardzo się boję,że nie miałam jeszcze normalnej cytologi a mam 24 lata..

Piotr Pilarski

Cytologię powinno się mieć po 25 roku życia także to że Pani jeszcze nie miała nie jest niczym złym. Rak szyjki macicy rozwija się bardzo powoli dlatego nie ma potrzeby robienia cytologi wcześniej niż po 25 roku życia.

Pozdrawiam.