Rozpoczęcie zażywania tabletek antykoncepcyjnych po połogu

jestem prawie dwa miesiace po porodzie po skonczonym pologu przyszla miesiaczka teraz powinnam dostac ok 15 (przed ciaza nie byly to cykle regularne) wczoraj pojawilo sie plamienie (tak zaczynala sie zawsze miesiaczka) wiec wzielam pierwsza tabletke antykoncepcyjna lecz dzisiaj plamienia nie ma a ja nie wiem czy brac kolejna tabletke czy czekac na prawdziwa miesiaczke? prosze o szybka odpowiedz
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak, proszę przyjmować tabletki zgodnie z harmonogramem. Prawdopodobnie znaczne zmniejszenie się krwawienia jest wynikiem działania hormonów dostarczonych w tabletce.

Pani wiek, rodzaj porodu? Czy Pani karmi piersią? Jaką tabletkę antykoncepcyjną Pani przyjęła-rodzaj.
Po uzyskaniu dodatkowych informacji istnieje możliwość odpowiedzi na pytanie