Rozpoczęłam nowe opakowanie 3 dni później niż powinnam. Czy po tygodniu ochrona antykoncepcyjna będzie pełna?

Witam, we wtorek powinnam rozpocząć nowe opakowanie tabletek, ale niestety zostawiłam receptę w domu, a byłam poza miastem i nie mogłam ich wykupić. Dzisiaj, czyli po 3 dniach przerwy, przyjęłam pierwszą tabletkę z nowego opakowania. Chciałam zapytać, czy po 7 dniach ochrona będzie już pełna? Przyjmuję tabletki od pół roku.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Teoretycznie po 7 dniach zabezpieczenie powinno być pełne. Prosze jednak wykonać test ciążowy. Takie opóźnienie spowodowało, że wszystkie stosunki w czasie przerwy i krótko przed nią należy traktować jako niezabezpieczone.