Rozpoczęłam za późno branie tabletek po przerwie. Dlaczego spóźnia się okres?

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 3 lat, w sierpniu po 7-dniowej przerwie powinnam zacząć brać tabletki w czwartek, jednak przedłużył nam się wyjazd wakacyjny (nie byłam na to przygotowana, więc nie miałam przy sobie następnego opakowania), po powrocie do domu zacząłem brać tabletki dopiero w sobotę (więc moja przerw trwała 9 dni) - podczas tamtej przerwy krwawienie wystąpiło normalnie, teraz skończyłam brać tabletki (21sztuk) od 21 sierpnia do 10 września, normalnie dostawałam okres po 5 dniach przerwy, dziś (18wrzesnia) mija 7 dzień i nic. Dzisiaj powinna znowu zacząć brać nowe opakowanie i nie wiem czy go rozpoczynać, czy dalej czekać? Musze dodać, iż oprócz tego ze zacząłem brać tabletki o 2 dni za późno, miałam teraz jeszcze sesje poprawkową. Dużo stresu, 2 egzaminy (parę dni temu). Zrobiłam 3 testy ciążowe - różnych firm i wynik ujemny. Testy przeprowadziłam (2) w czwartek, jeden dziś w sobotę. Z partnerem zawsze stosujemy prezerwatywy (nigdy nie kończy we mnie). Proszę o rade, czy to normalne i kiedy rozpocząć brać tabletki? Bardzo dziękuję z góry za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani dwudniowe opóźnienie mogło zakłócić działanie tabletek antykoncepcyjnych, jednak dodatkowe zabezpieczenie prezerwatywą sprawiło, że nie była Pani zagrożona niepożądaną ciążą. Mimo to zrobienie testów ciążowych było prawidłową reakcją. Brak krwawienia z odstawienia może występować w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych co kilka - kilkanaście cykli. Może być to też związane z ową przedłużoną przerwą. Z pewnych przyczyn stężenie hormonów utrzymuje się dłużej na podwyższonym poziomie i nie dopuszcza do wystąpienia krwawienia.

Pozdrawiam serdecznie!