Rozpoczynające się wyostrzenia na tylnych krawędziach trzonów kręgów

Witam dziś odebrałam wynik rtg kręgosłup szyjny i nie bardzo wiem co on oznacza. Zaburzenie stabilizacji kr C -kyfoza. Rozpoczynające się wyostrzenia na tylnych krawędziach trzonów kr C4 i C5. Przewężenie przestrzeni. C6 i C7 w odcinku tylnym. Dodam że skierowanie dostałam od neurologa z uwagi na częste migreny. Dodam, że problem mam także z oczami. Noszę okulary 2,75 i niby wzrok mi się nie pogarsza a jednak miewam problemy z widzeniem. Proszę o interpretację wyników Magda

Wyniki badań obrazowych interpretuje się w odniesieniu do badania fizykalnego. Na odległość taki wynik to tylko opinia radiologa.
W pani przypadku jest to obraz typowy dla zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz zaburzeń postawy, które można korygować.Migreny czasem są pochodzenia kręgosłupowego.