Rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkovertebralnych w RTG

Proszę o interpretację wyniku rtg : w kręgosłupie szyjnym zniesienie fizjologicznej lordozy. Rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkovertebralnych. Długie wyrostki poprzeczne c7. Do jakiego lekarza powinnam się udać, od pewnego czasu odczuwam bóle kręgosłupa szyjnego oraz głowy w tylnej części przechodzące do części czołowej oraz czasami mroczki /migotanie obrazu przed oczami/. Czy niezbędna będzie rehabilitacja lub podjęcie innego leczenia?/

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wyniki wskazują na początek choroby zwyrodnieniowej odcinka szyjnego kręgosłupa, proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który wskaże dalsze postępowanie terapeutyczne. Istotne jest włączenie ćwiczeń fizykoterapeutycznych, ćwiczenia postawy i kręgosłupa szyjnego. Pozdrawiam