Rozpoznanie ciąży przez ginekologa w 8 tygodniu

Witam . Czy lekarz ginekolog może nie zauważyć ciąży w 8/9tygodniu jeżeli się przychodzi z innym problemem?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
To zależy jakie badania wykonywał. Jeśli było to tylko badanie przedmiotowe bez badań obrazowych (USG) to istnieje możliwość nie rozpoznania ciąży ze względu na mało specyficzne objawy na tak wczesnym jej etapie.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W takim wypadku to raczej nie. W 8/9 tygodniu ciąża powinna być widoczna w badaniu USG. Jeśli są wątpliwości to zalecam badanie beta-hcg z krwi obwodowej.