Rozpoznanie epilepsji a brak objawów

Witam,w 2009r. podejrzewano u mnie epilesje,w 2011 potwierdzono tę diagnoze po licznych badaniach.MR-przysadki mózgu(na pograniczu płat.przedniego i tylnego ognisko hiperinten. torbiel Rthkego,po za tym wyn.prawidłaowy z eeg z tego roku zapis ze zmianami uogólnionymi z przewag. w odprowadzeniach skron.-potylicz)Obecnie od ok.pół roku przyjmuje Depakine Ch.500 wykluczono mi Topamax zwg.na Neutropenie. Jednak od ok.2lat nie mam napadow i czy jest możliwe wykluczenie diagnozy? i co to ten torbiel?

Aleksander Ropielewski

NIe można na podstawie podanych przez Pana informacji powiedzieć, że nie ma Pan padaczki. Ew. decyzję o zaniechaniu terapii powinien Pan podjąć po konsultacji z lekarzem prowadzącym. Więcej na temat torbieli Rathkego (czaszkogardlak) w poniższym artykule.
http://portal.abczdrowie.pl/guzy-mozgu