Rozpoznanie histopatologiczne Adenocarcinoma - G2

Witam, u mojego Taty po Badaniu Histopatologicznym w wynikach jest tak: Rozpoznanie Histopatologiczne: Adenocarcinoma - G2. A pytanie moje brzmi: co to jest za choroba, jakie może być zastosowane w niej leczenie i jakie są rokowania co do tej choroby. Dodam także, że wcześniej u niego stwierdzono Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego. Proszę o odpowiedź.

Tłumaczenie "Adenocarcinoma"= Gruczolakorak , G2 - dosyć wysoki stopień zaawansowania! Za malo wiem o całokształcie choroby u tego pacjenta, tzn. stopniu zaawansowania klinicznego , przebytego dotychczas leczenia ani stanu ogólnego obecnego - nie potrafię więc odpowiedzieć nic autorytatywnie!!! Proszę omówić temat z lekarzem prowadzącym!!! zż