Rozpoznanie kliniczne płata tarczycy

Rozpoznanie kliniczne: struma nodosa. Miejsce pobrania: płat prawy - BACC. Rozpoznanie: koloid, pojedyncze i w grupach komórki pęcherzykowe, makrofagi, limfocyty. Obraz cytologiczny odpowiada zmianie łagodnej.

Rozpoznanie kliniczne: struma nodosa - oznacza, że z badania bezpośredniego pacjenta stwierdza się wole wieloguzkowe tarczycy; Miejsce pobrania: płat prawy - BACC - oznacza, że wykonano biopsję cienkoigłową, aspiracyjną prawego płata tarczycy; Rozpoznanie: koloid, pojedyncze i w grupach komórki pęcherzykowe, makrofagi, limfocyty.Obraz cytologiczny odpowiada zmianie łagodnej - oznacza, że zmiana (prawdopodobnie guzek) w prawym płacie tarczycy ma charakter łagodny, czyli nie ma podstaw do niepokoju i przypuszczania, że jest to nowotwór złośliwy.