Rozpoznanie patomorfologiczne oskrzeli

moie nowe badania rozpoznanie patomorfologiczen 1.nieliczne komorki zmienione autolitycznie, w tym widoczne komorki nablonka oddechowego i makrofagi. 2.drobne fragmenty blony sluzowej oraz miesniowki i chrzastki. blona sluzowa wyslana normotypowym nablonkiem drog oddechowych, ze skapym naciekiem z komorek limfoidalnych. obraz moze odpowiadac przewleklemu zapaleniu oskrzeli. wrazliwosc na erytromycyne jest reprezentatywna dla azytromycyny klarytromycyny i roksytromycyny
Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W badaniu nie stwierdzono komórek nowotworowych. Jego interpretacja wymaga znajomości danych klinicznych.