Rozpoznanie po artroskopii kolana

Witam, w sobotę miałam przeprowadzoną artroskopię kolana. Był to mój już szósty zabieg.Mam 22 lata. Rozpoznanie:" Chondromalacja II st. CMF, I st. CMT i II/ III rzepki prawego kolana. Stan po częściowej meniscektomii przyśrodkowej." Chciałabym się dowiedzieć co to oznacza, co oznaczają te skróty.Ja niestety nic z tego nie rozumiem. Czy to jest jakaś choroba przewlekła? Czy z takim schorzeniem, powinnam starać się o orzeczenie niepełnosprawności? Będę wdzięczna za w miarę szczegółowe wyjaśnienie.

Szanowna Pani, przytoczone rozpoznanie dotyczy chondromalacji (uszkodzenia chrząstki stawowej) wszystkich powierzchni stawowych kości tworzących staw kolanowy: II st. kości udowej,
I st. kości piszczelowej oraz III st. rzepki. Schorzenie to ma często charakter przewlekły i w zależności od objawów klinicznych wymaga różnych sposobów leczenia: od zachowawczych ( szeroko pojęta rehabilitacja i/lub podawanie pochodnych kwasu hialuronowego dostawowo i/lub PRP) do operacyjnych ( artroskopowe "czyszczenie stawu i/lub mikrozłamania lub przeszczepy chrząstki). Sposób postępowania jest uzależniony od Pani stanu klinicznego oraz badań dodatkowych. Jednak w wypadku wykonania artroskopii stawu - dalsze decyzje co do leczenia powinna Pani podejmować po konsultacji z ortopedą, który wykonywał ten zabieg ostatnio. Bowiem artroskopia to zabieg diagnostyczno-terapeutyczny, a w rozumieniu diagnostyki - jest to badanie o największej "czułości" dla stawu kolanowego. Orzekanie o stopniu niepełnosprawności można analizować, moim zdaniem, dopiero po zakończeniu Pani leczenia. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.