Rozpoznanie raka prostaty a konieczność wykonania dodatkowo scyntygrafii, RTG płuc oraz rezonansu magnetycznego miednicy

Witam! Rozpoznano u mnie raka prostaty T2 nxmx (2+3=5/10) lekarz prowadzący zalecił wykonanie tomografii a następnie operacja Postanowiłem skonsultować to z innym lekarzem który dodatkowo zalecił badanie scyntygraficzne kościec SPECT/CT,rtg płuc.rezonans magnetyczny miednicy.Zastanawiam się czy są potrzebne te wszystkie badania

Witam, rezonans miednicy (łącznie z prostatą) - jak najbardziej, RTG płuc - jak przed każdą operacją, dla anestezjologa, scyntygram kości - przy PSA> 10 ng/dl - jeśli wykaże obecność przerzutów do kości to nie ma sensu operować. Pozdrawiam RH