Rozpoznanie szkarlatyny u dziecka

Witam, u mojej córki rozpoznano szkarlatynę, miała rozpulchnione migdałki, bolało ją gardło, anie miała wysokiej temperatury 37,8. Miała co prawda wysypkę na całym ciele ale bardzo drobną i po 1,5-2dni zeszło wszystko, czy to mogła jednak nie być szkarlatyna tylko np. wysypka bo podałam córce neo angin na gardło a nie junior? co z wychodzeniem na dwór? Święta za pasem i nie chcielibyśmy musieć siedzieć w domu :(

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zdecydowanie zamiana leku nie była powodem dolegliwości. Konieczne jest leczenie antybiotykiem i izolacja dziecka, aby mogło dojść do formy szybko i aby choroba nie została przekazywana innym ludziom przez Pani dziecko. Pozdrawiam